Beograd: Marko Savić je novi šef stručnog štaba Čukaričkog

Izvor: FK Železničar
Ubrzo nakon ostavke Gorana Stanića uprava fudbalskog kluba Čukarički pronašla je rešenje za upražnjeno mesto šefa stručnog štaba. Mesto na klupi preuzeo je jedan od najtalentovanijih trenera mlađe generacije, Marko Savić, sa kojim je potpisan dvogodišnji ugovor.
Sportski direktor ’’brđana’’ Vladimir Matijašević najpre se zahvalio bivšem šefu struke, a potom je govorio o očekivanjima koje ima od novog stručnog štaba i predstojećem prelaznom roku:
’’Želeo bih najpre da se zahvalim Goranu Staniću i njegovom stručnom štabu na onome što su učinili za Čukarički. Stanić je nekih sedam-osam meseci bio u klubu, najpre kao pomoćni trener, potom kao šef struke. Odradio je koliko je mogao, nije sve bilo samo na njemu. Ostao je bez nosilaca igre na kraju prelaznog roka, ekipu su napustili Stefan Kovač i Vinisijus Melo, nismo imali ni vremena da adekvatno reagujemo. Novi šef struke je Marko Savić. Njega smo hteli da dovedemo i pre godinu dana, tada se nisu složile kockice. Sada smo dogovorili saradnju, ugovor će biti na dve godine. Savić će dovesti i svoj stručni štab, odnosno većinu ljudi sa kojima će sarađivati. Mlad je i perspektivan trener, veoma su nam slične strategije. Mnogo nam znači što voli mlade igrače, a zna se koje je opredelenje Čukaričkog. Počeće sa radom već u utorak, nadam se da će vrlo brzo unaprediti igru. Ostaje nam da odradimo ova tri kola do pauze, čekaju nas tri veoma izazovne i teške utakmice. Savić je trener koji u Čukaričkom može mnogo da napreduje. Spremamo se za prelazni rok, saslušaćemo želje šefa i njegovog stručnog štaba. Moramo da dovedemo adekvatna pojačanja, neki momci će napustiti klub. Sve sa ciljem da Čukarički na proleće bude onakav kakav treba da bude, onakav kakav je bio na početku sezone.’’
Novi šef stručnog štaba Marko Savić najpre se zahvalio čelnicima Čukaričkog na ukazanoj šansi i naglasio da je u pitanju organizovan klub koji uvek daje šansu mladim i veoma talentovanim igračima:
’’Hvala predsedniku Draganu Obadoviću, kao i direktorima kluba Vladimiru Matijaševiću i Goranu Grkiniću. Osetio sam njihovu podršku i veliko poverenje tokom pregovora i to je jedan od glavnih razloga zašto sam odlučio da dođem u Čukarički. Iskreno, kad sam odlazio iz Železničara osnovni cilj mi je bio da odem u inostranstvo, čak sam i pre tri dana napravio usmeni dogovor sa jednim klubom. Potom je usledio poziv Čukaričkog. I prošle godine smo bili blizu saradnje, ali kad se već drugi put ukazala šansa, sve se poklopilo. Raditi u Čukaričkom je čast i privilegija za svakog, posebno mladog trenera. Prosto, moju ambiciju da živim i radim u inostranstvu sam zbog toga ostavio po strani. Čukarički uvek izgleda kao izuzetno organizovan klub, sa novim mladim i to elitnim igračima svake godine. Takođe, tu je i dosta iskusnih prvotimaca sa zavidnim karijerama. Osim Crvene zvezde, sve ekipe ove sezone imaju dosta oscilacija i još se traže. Forsiranje mladih igrača je uvek bilo opredelenje Čukaričkog. Imao sam posebno priliku da na taj način radim u Železničaru, ranije u Voždovcu. Čukarički je i pre mene davao šansu mladim igračima, sa razlogom, ima elitnu Akademiju i Omladinsku školu. Lično, igrače ne delim na mlade i na stare, već gledam šta mogu da pruže ekipi. Nemam problem da dam šansu 16-godišnjaku, ako mislim da zaslužuje. Isto tako, ako je onaj od 35 godina bolji, to je fudbal i tako treba da bude. Radujem se ponovnoj saradnji sa nekadašnjim pomoćnikom Mihajlom Trajkovićem koji vodi omladinsku selekciju. To je jedna od stvari koja me je i podstakla da dođem u klub. Spona između prvotimaca i omladinskog tima je vrlo bitna. Mihajlo je fenomenalan trener, sjajan momak, na fudbal, pa i na život gledamo sličnim očima. Verujem da će zbog toga igračima sve biti mnogo lakše. Što se ekipe tiče, nisam je selektirao, ali to je nešto što vas uvek čeka u fudbalu, osim ako nemate neki preozbiljan kontinuitet. Da je lako, nije, ali opet igrači su dobri, takmičari, klub je stabilan. Čeka nas derbi protiv Vojvodine u Novom Sadu i prilično mu se radujem, nadam se da ćemo krenuti kako treba. Do zimske pauze ima dosta vremena, čekaju nas tri utakmice, one su prioritet svih prioriteta. Čeka me upoznavanje sa ekipom, jedno je kad ih gledate sa strane, drugo kad vidite kakvi su mentalno, kakvi su u grupi, u zahtevima, to je ipak nešto drugo, na šta ću tražiti odgovor u naredne tri nedelje. Prelazni rok mi je u ovom trenutku predaleko. Što se tiče mog stručnog štaba, to su momci koji su i ranije bili sa mnom. Ljudi znaju da imam malo širi stručni štan. Hvala Čukaričkom što je to prepoznao, uvideo da je to važno. Kažu Marko ima mnogo pomoćnika. Oni ne pomažu meni, već igračima da budu bolji, a ponajviše klubu i samim prvotimcima.’’
Dolaskom Marka Savića na mesto glavnog trenera, promenjen je i veći deo stručnog štaba. Nova lica su prvi asistent Nikola Puača, drugi asistent Milija Žižić, analitičar Dragan Žarković, trener Miloš Trivić i kondicioni trener Uroš Nikolić. Trener golmana će i dalje biti Oliver Kovačević, a u stručnom štabu je ostao i analitičar Nenad Stanković.









