Debakl TSC-a u revanš meču sa raspucanim Izraelcima

Izvor: FK TSC
Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole večeras su dočekali izraelski Makabi iz Tel Aviva i pretrpeli ubedljiv poraz u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope. Gosti su bili još ubedljiviji nego u prvom meču i više nego zasluženo obezbedili plasman u drugo po jačini evropsko takmičenje.
Obećavao je Dean Klafurić veliku borbu svog tima i priželjkivao senzaciju u Bačkoj Topoli. Da su to nerealna obećanja bilo je jasno bukvalno od prvog minuta utakmice. Nije TSC ove sezone ni bleda senka prošlogodišnjeg, ali niko nije očekivao ovakav debakl u duelu sa izraelskom ekipom. Već posle 12 minuta igre na semaforu je stajalo 0:3 i delovalo je kao da će Makabi svaku šansu pretvoriti u gol. Evidentno je da je odlazak Žarka Lazetića u ovom momentu nenadoknadiv gubitak za klub iz Bačke Topole, a da stvar bude gora pobrinuo se žreb koji je za protivnika u najvažnijem dvomeču ove sezone odredio baš novi klub srpskog stratega. Nema sumnje da mu je poznavanje dojučerašnjih igrača i njihovih nedostataka pomoglo da svoj bivši klub isprati u Ligu konferencije sa osam golova u mreži, ali je jasno da ekipa TSC-a još uvek nije spremna za ozbiljne evropske protivnike. Ovaj ili neki novi stručni štab čeka izuzetno težak posao ukoliko žele da i ovu sezonu završe na nekom od mesta koje vodi u Evropu.
TSC – MAKABI TEL AVIV 1:5 (0:3) / prvi meč 0:3
Strelci: Ado 2’, 6’, Asante 12’, Turgeman 56’, Šahar 89’
Žuti kartoni: Radin, Stevanović, Đakovac, Prestiž (TSC), Jekezkel (Makabi)
TSC: Ilić, Vlalukin, Capan (od 9. Krstić), Stevanović, Petrović, Radin (od 46. Milosavljević), Pantović, Pejić, Đakovac (od 60. Prestiž), Ćirković (od 71. Šoš), Lazetić (od 46. Stanić)
MAKABI: Mispati, Jekezkel (od 46. Nahmias), Asante, Šlomo (od 63. Biton), Revivo, Perec (od 63. Šahar), Van Overem, Kaničovski, Davida (od 46. Lajus), Ado, Turgeman (od 63. Madmon)









