Najbolji igrač 11. kola Mozzart Bet Super lige Srbije – Diogo Bezera

Izvor: Mozzart Sport
Gol i asistencija Brazilca Dioga Bezere u pobedi OFK Beograda u Kragujevcu za priznanje najboljeg u minuloj rundi.
Atomski meč odigrali su Radnički i OFK Beograd u Kragujevcu (0:2). Romantičari su domaćina pregazili iz tranzicije u prvom poluvremenu, i mogli su i morali da vode sa više od 1:0. Odgovorili su Crveni u nastavku, davili rivala kao zmija žabu, sabili ga u njegov kazneni prostor, nizali šanse kao na traci, a onda, u jeku svoje najveće inicijative, ponovo primili gol iz kontre i sudbina im je zapečaćena.
Trojicu skoro pa podjednakih junaka imala je ova pobeda OFK Beograd Mozzart Beta, četvrta uzastopna u gostima u prvenstvu. Balša Popović zadržao je svom timu glavu iznad vode tada, kada je Radnički pritiskao, odbranio nekoliko kolosalnih prilika. Na drugoj strani, Diogo Bezera i Džej Enem jedan drugom su asistirali kod pogodaka. Pa, šta je to onda Brazilca izdvojilo kao igrača utakmice, posledično i najboljeg igrača minule runde srpskog šampionata?
Nijanse! Kod prvog gola istrčao je još sa svoje polovine terena i upotrebio zavidnu veštinu da predribla golmana Lijeskića, kako bi loptu poslao u prazan gol. Kod drugog je takođe protutnjao kao brzi voz, prošpartao nekoliko desetina metara i kao na tacni uposlio Enema. Između toga, imao je još jednu asistenciju, trebalo je da bude za gol, ali ono što je promašio Henri Ado graniči se sa nemogućim.
Sve u svemu, nije prvi put da Diogo Bezera donosi bodove Romantičarima. Ovog puta, za to mu sleduje dodatno priznanje. Zasluženo.
IZVOR: Mozzart Sport









